evtekstilciniz.com yayında youmlarınızı almak istiyorum.

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
Arkadaşlar merhabalar, evtekstilciniz.com sitem yayında youmlarını almak istiyorum.
Opencart TR ailesine sonsuz tşkler.

Açıklama : Smrel Temasını kendime göre editliyorum henüz sitem bitmedi ancak bazı sıkıntılarım var. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Sitem firefoxta sorunsuz çalışırken internet explorerda bazı sıkıntılarım var. Sağolsun arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştılar ancak ben çözüm olmadı. Siteyi ziyaret ederseniz görürsünüz. Yeni bir kullanıcı kayıt olduğunda bilgi kutucukları sağa sola kaymış vaziyette, ürünlerin detayına baktığımızda bazı internet explorer tarayıcılarında ürün yazıları kaymış vaziyette ve footerda yazı karakterleri bozuk bu konuda yorumlarınızı bekliyorum tşkler

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Smrel temadan artık gına geldi.. su an 1000 tane opencart sitesi var sa bunun en az 900 tanesi Smrel tema kullanıyor kalan 10 siteninde yarısı gene smrel tema dan editleme kullanıyor..Müşterilerin E-Ticaret sitelerinden olmazsa olmazları kendine özgü tasarım beklentisidir farklılık görmek istiyor birbirine benzeyen bir sürü dükkan dışına bakıyo bu da aynı yürü başka yere bakalım mantıgı acıkcası..ürünlere içeriğe fiyatalara bakmıyor bile.. Hayırlısı 1.5.0 cıktıda diğer sürüm temaları en azında baya bir editleme ile çalışabilir:d kurtulduk bu Sreml temadan.. Yorum istiyorsanız Temayı yapan arkadaşın eline saglık...

sBrHvRn

OpenCart-TR
kardeş site güzel olmuş ama öncelikle sitenin düzenleme yaptığın kodlarını UTF-8 Kod sistemi ile kaydet ki türkçe karekter sorunu yaşamayasın ayrıcada sol bloktaki açılır kategorilerin arka planının transparan olması daha hoş bir görüntü katacaktır bunu açılır kategori modülünün css dosyasından halledebilirsin ;)

SCAMP

OpenCart-TR
header tpl dosyanı utf8 bom a çevir arkadaşım tr karakter sorunu var titlede

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
arkadaşlar yorumlarınız için tşk ederim. Header.tplyi o şekilde ayarlayayım. Ancak sitemde bazı hatalar var yeni üye kayıt olduğunda içerikler sağa sola kayıyor explorerda ama firefoxta sorun yok bu konu hakkında yorum yapacak arkadaşlar varsa sevinirim

SCAMP

OpenCart-TR
ie nin hangi sürümünde kayıyor bunuda belirtirsen yardımcı olabilirim

afroma

For a good time, one night only
Web sitesi
meettomy.site
ortada kullandığın slider modülünü dilersen advanced slider ile değiştir çünkü firefox ile sayfa ilk açıldığında verileri çekmiyor ve boş görünüyor

görsellerini oradan buradan alarak eklemişsin sanırım çözünürlük çok kötü bunları kendin photoshop da yap ya da daha kaliteli görseller bul

sayfanı biraz genişlet ya da ana sayfadaki ürün sayısını satır başına oranlamadan değiştir

klasik modülleri kullanmak yerine 10-20$ a birkaç modül alarak daha hoş bir tasarım elde etmen mümkün

temanın görsellerini iyice kendine göre editle ve çerçeveleri css dosyasından bazı bölümlerde kaldır ki eklediğin canlı destek gibi görseller tam sayfa çıksın ve düzgün bir görüntü elde edebilsin

daha çok var da şimdilik bu kadar :)

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
Arkadaşlar merhaba sitem tüm internet explorer sürümlerinde hata veriyor 6/7/8 de firefoxta bir sorunum yok. İnrternet explorerdaki hatalar şöyle :

1-Üye girişi kısmından yeni üye girişi yaptığımda bilgil kutucukları ortalanmış darmadağan görünüyor
2-Yeni Ürünlerin başlığı ufak ve ortalanmış vaziyette oysaki firefoıxta sola dayalı
3-İletişim kısmına tıkladığımda iletişim bilgileri aynı üye girişi gibi ortalanmış darmdağanık bunları çözemedim

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
İE ile FİREFOX Arasındaki en büyük fark tabloları ve div taglerini oluştururken width height gibi degerleri İE de tam olarak vermeniz gerekir firefox eklediginiz içeriğin kapladıgı alana göre otomatik olarak tabloları ve div leri genişletip yada daraltarak nesneleri yerli yerine oturturken, İE de malesef eğer deger bire bir girilmemişse içerigin boyutuna göre degeri otomatik olarak almamkata ve tablolarla div ler üstüste yada aralarında acıklıklar tabiri caizze kayıklıklar olmaktadır.. İE de dagınık görünen bir sitenin öncelikle dagınık olan yerin css lerinde ve tablolalarında verilen degerle içeriklerin kapladıgı alanın birbiryle örtüşüp örtüşmediginin kontrolü yapılmalıdır.. %99 hata boyutları birbiryle uyuşmamasından kaynaklanmaktadır.. bu sebeten hatalı bölümlerinizin bu degerlerini kontrol edin..

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Header.tpl başta olmak üzere stylesheet.css vsvs hatalıolan sayfalarınız neresi ise..

RedWhite27

OpenCart-TR
Web sitesi
www.leventkorkmaz.com
Hack'lemişler la siteyi ! :O İşte böyle iki siteyi sözde hack yaptıgını sanıp yalandan kendini ainstein ilan eden orostop cocuklarını çıktığı makata geri sokacaksın.

adobe

OpenCart-TR
evet ne alaka nerden girmişler ki ?

ajansxpress

OpenCart-TR
site haclenmiş, acaba opencart ile ilgili bir açık mı yoksa hosting ile ilgilimi, site sahibi arkadaşa geçmiş olsun, ayrıca açıkla ilgili bilgi verirse faydalı olur.

adsl77

OpenCart-TR
site sahibi arkadaş yaklaşık 1 aydır girmemiş foruma sanırım kendi sitesindende haberi yok kaç gündür sitesi hackli olarak duruyor. geçmiş olsun kendisine. aslında foruma gelsede bizleride aydınlatsa iyi olur...

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
arkadaşlar merhaba,
uzun zamandan beridir işlerimin yoğunluğundan sitemle ilgili güncellemeler yapamadım. bu süreçte ne yazıkki sitemi hacklemişler :) hosting firmamla görüştüm onlar bir düzenleme yaptılar sitemin yedeklerini tekrar yükledim sitem eski haline geldi. yeni gelişmeleride ne yazıkki forumdan pek takip edemedim. Hosting firmamın bana verdiği cevabı aynen yazıyorum şu hackleme olayıyla ilgili olarak ;

Sayın Müşterimiz,Kullandığınız yazılım veya script açıklarından kaynaklanan bir durumdur. Hosting hizmetiniz ile ilgili bir güv[/color]enlik açığı mevcut değildir. Eğer isterseniz hosting hizmetinizi sıfıdan yapılandırabiliriz. Yedeklerinizi tekrar yükleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.Saygılarımla.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
slckflz' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,
uzun zamandan beridir işlerimin yoğunluğundan sitemle ilgili güncellemeler yapamadım. bu süreçte ne yazıkki sitemi h a c k l e m i ş l e r :) hosting firmamla görüştüm onlar bir düzenleme yaptılar sitemin yedeklerini tekrar yükledim sitem eski haline geldi. yeni gelişmeleride ne yazıkki forumdan pek takip edemedim. Hosting firmamın bana verdiği cevabı aynen yazıyorum şu hackleme olayıyla ilgili olarak ;

Sayın Müşterimiz,Kullandığınız yazılım veya script açıklarından kaynaklanan bir durumdur. Hosting hizmetiniz ile ilgili bir güv[/color]enlik açığı mevcut değildir. Eğer isterseniz hosting hizmetinizi sıfıdan yapılandırabiliriz. Yedeklerinizi tekrar yükleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.Saygılarımla.

Etabi suc altın olsa kimse alıp cebine koymaz bir hosting firmasından da evet bizde hata sunucudan kayanlanıyor sunucudaki açıklardan girilmiş demesi beklenemez herhalde...Geçmiş olsun bu hack olayını fala abartmaya gerek yok yedeginii alıp uzatıp ayagınızı yatın.. yoksa hacklenmeyecek sistem yoktur kaldıki merak etmeyin içinden ürünlerinizi calamazlar:)

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
Sayın Osdem Merhaba tşk ederim. Allahtan yedek almıştım dediğiniz gibi onlar hacklesin dursunlar ben tekrar yükler yoluma devam ederim. uzun zaman oldu girmeyeli bakalım siteyi yeniden değiştirmek istiyorum eksik kaldığım konularda yardımlarınızıda bekliyorum geçmişteki yardımlarınız ve destekleriniz için tekrar tekrar tşk ederim