Ürünlerinize Qr-Kodu (Barkod Kodu) Ekleme

uyekurdu

OpenCart-TR
merhaba
QR kodu barkod sistemi değildir barkod sistemi olarakta kullanılamaz.
QR kodunun özelliği akıllı telefon ile resmini çektiğinizde o sayfanın içeriğini görüntületiyor / indirilebilir olmasıdır.
iyi çalışmalar

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com
uyekurdu' Alıntı:
merhaba
QR kodunun özelliği akıllı telefon ile resmini çektiğinizde o sayfanın içeriğini görüntületiyor / indirilebilir olmasıdır.

iyi çalışmalar

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Arkadaşın söylediği bir nepze doğrudur, bir nebze yanlıştır.

Arkadaşım eksik biliyorsun, tam olarak bilmiyorsun.

Barkad dediğin ürünün üzerinde bulunur ve okuyucular ile ürünün bilgilerini ulaşır.

Bu karekod sistemide bir nevi barkod sistemidir, bu kod ile nerde olursa olsun kodun içerisinde kayıtlı olan ürüne ulaşmanızı ve hakkında teknik bilgi almanızı veya eğer indirilebilir ürün ise indirmenizi sağlar.

Bu kodu okutun
Karekod.jpg

Bu Karekod sistemi barkod sisteminin çok çok geliştirilmiş halidir. Bu sistem ile kod içerisine istediğiniz sınırsız veriyi gömebilirsiniz, ama normal barkod sisteminde bu işlemi yapamazsınız.

fofotara

OpenCart-TR
QR kodlar afiş, etiket gibi görsel yazılı afişlerde kullanılır. Arkadaşın verdiği kod belki kupon sistemini kullanan arkadaşlara faydalı olur. Bir ürün sayfasında kullanılmasının mantığı yok.

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com
fofotara' Alıntı:
QR kodlar afiş, etiket gibi görsel yazılı afişlerde kullanılır. Arkadaşın verdiği kod belki kupon sistemini kullanan arkadaşlara faydalı olur. Bir ürün sayfasında kullanılmasının mantığı yok.

Mantık olarak arkadaşın söyledikleri doğru olabilir, sizin ürününüzün sayfasını ziyaret eden bir kişi için bu kodun sayfada anlamı yoktur, ama bu kodu olarak ürünlerinizin resimleri üzerine eklerseniz vede bu resimleri, ürünleri satmış olduğunuz başka sitelerde yayınlarsanız, bu resim üzerinden tüm alıcıların hızlı bir şekilde sizin sitenize gelmesini ve ürün resminin size ait olmasını ve başkaları tarafından kullanılmasını engelleyebilirsiniz.

Yani arada çıkan bazı beleşciler vardır, işleri güçleri başkalarının yazmış olduğu içeriği kopyalamak ve kullanmaktır. Bu gibi beleşcilerin önüne geçebilirsiniz.

DrGandalf

OpenCart-TR
link kırılmış arkadaşım ilgilenebilirmisin

kymophobia

OpenCart-TR
QR Kodu barkod sistemi olmasaydı, eczaneler nasıl QR üzerinden mal satardı? Değil mi?
Enteresan eklenti, teşekkürler.
Kullanım alanı düşünmek lazım.

suleycan

OpenCart-TR
seo kullandığımız sayfalarda çalışmıyor ne yapmamız lazım.

suleycan

OpenCart-TR
kontrol ettim ben otomatik seo kullanıyorum... seo'yu kapatınca düzeliyor.

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com
suleycan' Alıntı:

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5246&filter_search=qr-&filter_license=0&sort=e.date_modified&order=DESC

~Must use SEO (go to your cart settings and turn on)
~After creating 'SEO Keywords' there is no more problem with url's and code is displayed correctly (thanks maya)

Yeni sürüm, bunu deneyiniz.
[/quote]

cero34

OpenCart-TR
dmsyazilim hocam elinize saglik... ayrica tl simgesini nasıl yaptınız...ben bir turlu beceremedimde... teşekkürler...

suleycan

OpenCart-TR
dmsyazilim' Alıntı:
suleycan' Alıntı:

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5246&filter_search=qr-&filter_license=0&sort=e.date_modified&order=DESC

~Must use SEO (go to your cart settings and turn on)
~After creating 'SEO Keywords' there is no more problem with url's and code is displayed correctly (thanks maya)

Yeni sürüm, bunu deneyiniz.

birde şöyle bir sorun var ben rapid ssl sabit ip kullanıyorum ondan dolayı barkod resmi farklı siteden algılandığından https başında güvenli olmayan öğeler içeriyor yazısı çıkıyor bunu halledebilirmiyiz.
[/quote]

mahoni

OpenCart-TR
dmsyazilim' Alıntı:
uyekurdu' Alıntı:
merhaba

iyi çalışmalar

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Arkadaşın söylediği bir nepze doğrudur, bir nebze yanlıştır.

Arkadaşım eksik biliyorsun, tam olarak bilmiyorsun.

Barkad dediğin ürünün üzerinde bulunur ve okuyucular ile ürünün bilgilerini ulaşır.

Bu karekod sistemide bir nevi barkod sistemidir, bu kod ile nerde olursa olsun kodun içerisinde kayıtlı olan ürüne ulaşmanızı ve hakkında teknik bilgi almanızı veya eğer indirilebilir ürün ise indirmenizi sağlar.

Bu kodu okutun
Karekod.jpg

Bu Karekod sistemi barkod sisteminin çok çok geliştirilmiş halidir. Bu sistem ile kod içerisine istediğiniz sınırsız veriyi gömebilirsiniz, ama normal barkod sisteminde bu işlemi yapamazsınız.

Arkads son derece haklı QR kod barkodun son derece gelişmiş hali. Eski barkod mantıgında yani EAn-13 de falan bi numara oluyor 869001212586 falan gibisinden programcı o kodu okutturup o numarayi alip database de tarattırıyor veriyi getiriyor. Ama QR kod ile yaprsanız bunu. içine ürün adi fiyatı kısa aciklama gibi db den getireceğiniz tüm verileri zaten okuttugunuz anda DB gitmeden almış olursunz. böylece offline calisma imkanı da verir.
"barkod sistemi" olarak adlandırılan stok takip sistemleri bence fazla abartılıyor. Firmayi kurtaracak hayatlarına anlam katacak bi çözüm gibi düşünülüyor. Barkod sisteminin bariz avantajı satici ürün adını fiyatini vs bilmeden tek harket ile bilgilere ulaşmasıdir.

öyleyken böle eklenti linki calısmıyor.

cTess

OpenCart-TR
Bu her resme otomatikmi ekliyor yoksa her ürün ayrı bir kodmu oluşturuyor. birde linki yenilermisiniz.