kargo ağırlık sorunu

djdersah

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar o c 1.5.1.3.1 versiyonu kullanıyorum.
Sitedeki ürünlerin bir kısmı 10 kg ve üzeri ağırlıkta PTT Kargo ile çalışıyoruz kargo ağırlık ayarlarını yapamadım bilen varmı aranızda ?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Arama yapsanız bu konuda onlarca başlık bulcaksınız.. armut piş ağzıma düş.. buyur afiyet olsun..
http://forum.opencart-tr.com/thread-917.html

djdersah

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Arama yapsanız bu konuda onlarca başlık bulcaksınız.. armut piş ağzıma düş.. buyur afiyet olsun..
http://forum.opencart-tr.com/thread-917.html

bunu gördüm tabi hocam fakat 1.5 versiyon olduğu için mi bilmiyorum bir türlü ağırlık bölümünü çalıştıramadım

Birde şöyle bir sorun var

Sabit Kargo Fiyatı
Sabit Kargo Fiyatı 5.90TL
Ağırlığa Göre Kargo
Türkiye (Ağırlık: 4.20kg) 14.16TL

Bunların ikiside çıkıyor ağırlık olunca 5.90 olan kargonun iptal olması gerekmiyormu ?

sekhil

OpenCart-TR
mantıken bakılınca iptal olması gerekiyor ama bu sorun herkeste aynı sanırım:S

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba. sabit kargo ve agırlıklı kargo sistemi farklı modüller birbiri ile bu tip bir baglantısı yok agırlık orantılı kargo ile aynı anda da aktif olması doğru degil.. öncelikle sabit kargoyu ne tür ürünlerde agırlıklı kargoyu hangi ürünlerde kullanmak istiyorsunuz? agırlık orantılı kargoya belli bir agırlıgın altındaki örnegin 10 kğ altı sabit bir fiyat girersiniz sizin için üst ağırlıklar içinde belli aralıklarla agırlık fiyat orantısı girersiniz.. bu durumda sabit kago modülüne ihtiyacınız olmaz..

nuriahmet

OpenCart-TR
hocam bu kargo hesaplama işini hala çözemedim şimdi yurtiçi kargo ile örneğin konya ankraya ürün gönderecem ama kaça gittigiği nasıl hesaplayacağız. lütfen birileri bilgi versin