default2 Free v0.3 (Flash Destekli Template)

agolhon

OpenCart-TR
Default Flash teması sorunu

Arkadaşlar Site ie de istediğim gibi yani arkaplanla tam uyumlu ama Mozilla ve Crome da Tam ekran oluyor site doğal olarak arkaplandan taşıyor. Sorun nedir acaba

şimdiden teşekkürler

site adresi www.e-kombi.org
Beyler çözüm yokmu ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
agolhon' Alıntı:
Arkadaşlar Site ie de istediğim gibi yani arkaplanla tam uyumlu ama Mozilla ve Crome da Tam ekran oluyor site doğal olarak arkaplandan taşıyor. Sorun nedir acaba

şimdiden teşekkürler

site adresi www.e-kombi.org
Beyler çözüm yokmu ?

Orjinal temada bir sorun mevcut değil. Temanızın genişliğini 100% yapmışsınız ve arkaplandaki resim buna uygun değil. CSS dosyanızda yaptığınız diğer değişiklikleri de kontrol ediniz.

1.4.9/1.4.9.1 Sürüm uyumlu tema eklenmiştir.

agolhon

OpenCart-TR
1.4.9 kullanıyorum zaten tema genişliğine dokunmadım opencart.com dan yüklemiştim

matizz

OpenCart-TR
Merhabalar.

Sitenin alt kısmında şu hatayı vermektedir.

Notice: Undefined variable: featured2 in /home/pandorag/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 32Notice: Undefined variable: bestseller2 in /home/pandorag/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 33Notice: Undefined variable: special2 in /home/pandorag/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 34

Ufak çaplı bir aradın ama maalesef çözüm bulamadım.. Yardımcı olursanız sevinirm

th3abdo

OpenCart-TR
headerla ilgili bi problemim var uyegirisi site haritasi vs.. butonlarini asagi nasil indirebilirim normalde olmasi gerektigi gibi?

pscreen11.jpg

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Yeni versiyonda normalli o şekildedir. Eski versiyonlardaki kodlar ile değiştirebilirsiniz.

caglarpapak

OpenCart-TR
Bu temada yaşadığım bi sorun var arkadaşlar
site : www.peyniral.com/index.php den bakabilirsiniz...
Ekteki resime bakarsanız sevinirim...
yardımlarınızı bekliyorum...teşekkürler şimdiden...
[attachment=445]
sorun.jpg

Ekli dosyalar

• sorun.jpg
    sorun.jpg
    95.3 KB · Görüntüleme: 4

caglarpapak

OpenCart-TR
Ana sayfadan bahsetmiyorsun değil mi? 2 tane ürün ekledim...o ürün içeriğindeki "açıklama" "diğer resimler" "yorumlar" "benzer ürünler" olan kısımın altı kaymış durumda..mesela yorumlara tıklayınca sag tarafta sıkışmış gibi açılıyor...bende hala öle...çerezleri temizledim...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
caglarpapak' Alıntı:
Ana sayfadan bahsetmiyorsun değil mi? 2 tane ürün ekledim...o ürün içeriğindeki "açıklama" "diğer resimler" "yorumlar" "benzer ürünler" olan kısımın altı kaymış durumda..mesela yorumlara tıklayınca sag tarafta sıkışmış gibi açılıyor...bende hala öle...çerezleri temizledim...

Koyduğunuz resimde görülen hatanın olduğu sayfanın dosyasını default temadan çekiyor. Default temanızı tekrar yükleyin. Tema test edilerek konulmuştur sorunsuz çalışmaktadır.

caglarpapak

OpenCart-TR
tam olarak sorun nerde olabilir? yol gösterebilir misin?

Sorunu Çözdüm Teşekkürler...Nasıl yaptığımı anlatayım belki başka arkdaşların da işine yarabilir....

catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl
araya "br" kodu ekleyerek sorun çözüldü...
sorun2.jpg

eka7a ve mirac Teşekkür ederim ilgi alakanız ve yardımlarınız için...

d00m53

OpenCart-TR
Notice: Undefined variable: featured2 in /home/hdumanco/domains/hduman.com/public_html/eticaret/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 32 Notice: Undefined variable: bestseller2 in /home/hdumanco/domains/hduman.com/public_html/eticaret/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 33 Notice: Undefined variable: special2 in /home/hdumanco/domains/hduman.com/public_html/eticaret/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 34

en alt kısımda böyle bir hata alıyorum ve ürünlerin altndaki boklar gözükmüyor nasıl düzelteblirim

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
İlk mesajda kocaman yazıyor Zip dosyasındaki pdf dosyasını okuyunuz diye.. Dikkate almamışsınız sanırım..

/catalog/controller/common/home.php Aç..

Bul..
Kod:
		$this->children = array(
			'common/column_right',
			'common/column_left',
			'common/footer',
			'common/header'
		);

Değiştir..
Kod:
		$this->children = array(
			'common/column_right',
			'common/column_left',
			'common/footer',
			'common/header',
			'module/bestseller2',
			'module/featured2',
			'module/special2'
		);

d00m53

OpenCart-TR
kusura bakma kardeş ya okudum aslında ama türkçe olmadığı için anlmadım sağol yardım için..

testere34

OpenCart-TR
Üye Girişi Kampanyalar Siteyi Ekle Site Haritası

bunları nerden degistiriyoruz? ve nerden renklerini ayarlıyoruz?

birde Türkçe dil ve lira dolar euro seçimlerini nerden kaldiriyoruz?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Konularda belirtilen kodları temanızda arayınız. Aynıları olmayabilir kodları ararken bir bölümünü arayarak bulabilirsiniz.
http://forum.opencart-tr.com/thread-219.html
http://forum.opencart-tr.com/thread-1215.html

Tufan

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu temanın altındaki Özel - En Çok Satılanlar - Kampanyalar modullerinin box başlıkları buyuk bunları nasıl küçültebilirim.Normalde forumda anlatımı vardı sağdaki modullerin hesp küçük harf suan ama sayfanın altındakiler ve diğer yerlerdeki oturum aç sepetim vs gibi yerler büyük bu konuda yardımcı olurmusunuz