Sadece belirli saatler arası sepete atabilmesi.

mahoni

OpenCart-TR
arkadaslar sadece atıyorum sabah 8 aksam 5 arasında siteden girip sepete atabilsin istiyoruz. Böyle bir eklenti var mı? Normalde eticaretin mantığına aykırı lakin yemek paket servis sipaişi olduğu için böyle olması gerekiyor.

Arkadaslar böyle bir eklenti bulamadım. bende kendim yazdım.Zaten sonradan süreden ziyade dediler ki biz dukkanı açınca mağaza satiş alsın kapatınca kapansın. Yani bir masaüstü uygulama kontrol ediyor. Ama saatli ile arasında mantık farkı yok gibi.. catalog/controller/checkout içindeki checkout.php açtım aşağıdaki kısımda

if (file_exists(DIR_TEMPLATE . $this->config->get('config_template') . '/template/checkout/checkout.tpl')) {

buraya kendi kodumu yazdım.

if($sonuc != "kapali")
{
$this->template = $this->config->get('config_template') . '/template/checkout/checkout.tpl';
}
else
{
$this->template = $this->config->get('config_template') . '/template/checkout/checkout2.tpl';
}
}

"buraya kendi kodumu yazdım." dediğim kısımda kendi kodum var lakin onu paylaşamadım cünki phpden cok anlamadıgım için bariz güvenlik zafiyeti olusturabilecek bir kod yazdım.

siz bu kısma php ile saat kontrolü yapip sat dısında ise checkout2.tpl kullanmasını sağlayabilirsiniz. checkout2 içinde de giriş yapmayı hesap oluşturmayı sağlayan ne varsa kaldırdım yerine uyarı metni koydum.

Keşke daha çok yardımcı olabilseydim. umarım bir fikir verir. iyi günler.